top of page
56148C57-8D68-4B8B-B5FD-42F7458E100A.jpg

מטפלת רגשית מוסמכת באמצעות אמנות

(תואר שני מטעם סמינר הקיבוצים)

מתמחה בנשים ובילדים

טיפול באומנות

נס ציונה | גלאון

טיפול באמנות הוא שיטה טיפולית רבת עוצמה הרותמת את תהליך היצירה לשיפור המצב הרגשי והנפשי. הטיפול מציע מרחב בטוח לבטא חוויות ותחושות עמוקות של כאב פיזי ורגשי באמצעים חוויתיים, יצירתיים ומשחקיים.
הטיפול מזמין למסע של גילוי עצמי, ריפוי רגשי ושחרור מהאתגרים הנפשיים שאיתם את מתמודדת בהתבסס על כוחות היצירה והריפוי שנמצאים בכל אחת ואחד מאיתנו בפנים, עם אפשרות לשלב את היצירה עם שיחה רגשית באופן שיתאים לך.

הטיפול מתקיים במרחב שמזמין ליצירה בשילוב עם שיחה. ניתן להתבסס על שימוש אינטואיטיבי בחומרים המוגשים וגם לרכוש מיומנויות בחומרים חדשים כדי להרחיב את אפשרויות הביטוי של התכנים הפנימיים.
אני מאמינה שכאישה הינך יישות שלמה המכילה רבדים גופניים ונפשיים המשפיעים אלו על אלו. ארגז הכלים שאספתי כמטפלת, המכיל טיפול באמנות, טכניקות גופניות על בסיס היוגה, והיכרות מעמיקה עם תחום הכאב והפוסט-טראומה, מציע חלונות שונים, דרכם ניתן להתבונן, ולשוחח עם מה שקורה לך בפנים, עם המשאלות, הפחדים, הרגשות וגם עם הכאב, לעתים במילים ואפשר גם בלעדיהן.

למי מתאים טיפול באמנות?

הטיפול באמנות מתאים לכולם, למבוגרים ולילדים כאחד.

לעתים נראה שלילדים יותר קל לגשת אל חומרי האמנות וליצור בצורה ספונטנית את מה שמתחולל בנפשם. מנסיוני בעבודה עם נשים, אני רואה כיצד גם מבוגרים נתרמים רבות מהאפשרות לבטא את עצמם בדרכים נוספות פרט לדיבור, ולעתים האמנות אף מאפשרת לבטא את מה שאין בעבורו מילים בחדר. כך בכוחה של האמנות לייצג זכרונות, חלומות, רגשות ולהוות מיכל עבורם דרך השימוש בחומרים, צבעים, גזרי נייר, חימר וכל מה שבנמצא.

היכן אפשר להיפגש?

בקליניקה שלי בנס ציונה וכן בקיבוץ גלאון (קרוב לקריית גת). 

נורית סיון 054-4764929

מטפלת מוסמכת באמנות

תואר שני מטעם סמינר הקיבוצים

bottom of page