top of page

עם נורית סיון

מטפלת רגשית מוסמכת ויוגה תרפיסטית

מפגשים באחת על אחת

נס ציונה | גלאון | או זום

הרבה מהמצבים הנפשיים שאנחנו מתמודדים איתם מתבטאים גם בגופנו. לפעמים הביטויים הגופניים יצוצו ויעלו עוד לפני שנכיר בקושי הנפשי. לעתים להיפך - מחלה גופנית תפגע באיכות החיים ברמה הנפשית.
חרדה, דיכאון, התקפי פאניקה, פוסט-טראומה, מחלות כרוניות ומחלות כאב – הן תופעות הנמצאות על המפגש העדין שבין הנפשי והגופני. במצבים מעין אלה הגוף מפסיק להרגיש מקום בטוח עבורנו, ויש תחושה של ריחוק מהגוף ואף ׳ניתוק׳ ממנו. הנפש כמו חוששת להימצא בגוף ולהיות בקשר איתו. לרוע המזל הניתוק מהגוף, מפריע לנו להיות בקשר עם הצרכים הבסיסיים שלנו, לטפל בעצמנו, ולהנות מהמשאבים שהגוף יכול להציע לנו ברמה האנרגטית, הפיזית וההורמונלית. בטיפול מודע גוף נרצה לסייע לאדם להחזיר את הכוח לשלוט במתרחש בגוף במקום להיות קורבן לתחושות הפיזיות והנפשיות.

אם נתייחס למשל לארוע טראומתי שאדם חווה בנפשו, נגלה שהארוע נרשם גם בגופו, כאשר בתגובה לאיום קיצוני על חייו או בחשיפה לאירוע כזה, הגוף כמו עצר את התנועה וכלא בתוכו את העוררות הגבוהה שנוצרה ביחד עם רגשות סוערים ולא מעובדים. בתגובה לכך האדם עשוי לחוות ביטויים סומטיים רבים כגון עוררות גבוהה, פלאשבקים, כאבים לא מוסברים, פגיעה באיכות השינה, המנעות וקשיים בתפקוד. באמצעות חיבור למשאבים הטבעיים כמו הקשבה לתחושות ותרגול תנועה ונשימות, הטיפול יסייע לאדם לעבור מתגובה כרונית של המנעות, כיווץ או עוררות בלתי נשלטת, לתגובה פועמת ומאוזנת. כשהאדם וגופו יחוו מחדש שלווה, עלייה ברמה האנרגטית ומוטיבציה לנוע, הגוף יפנים את החוויה וילמד לחדש את היכולות המולדות שלו להיות בית לרגשות, ושותף פעיל ביומיום של האדם. כך האדם יוכל לצאת ממעגל הסבל ויחזיר לעצמו חוויית שליטה בחייו.

 

השיח בטיפול מודע גוף, מתקיים למעשה בכמה רבדים במקביל, כשלא פעם הטיפול יתבסס על הבאת המודעות לגוף לצורך הקשבה עמוקה פנימה, ולמידה מחודשת של כלים גופניים לויסות והרגעה, וגם על מנת לתת מענה יותר מדויק לצרכים שעולים מתוך הבירור הפנימי דרך הגוף. מפתיע כל פעם מחדש לגלות את הידע שמגיע מהגוף עצמו, כשאנחנו שואלים אותו וקשובים לו, למשל בהקשבה לתחושות שבבטן, בלב, ובאיברים השונים. 

 

הניסיון הראה לי שוב ושוב כי החיבור מחדש לגוף, עבור א/נשים עם אתגרים נפשיים/רגשיים וגופניים מסייע בתהליך ההחלמה, מגביר את המודעות הבריאה למתרחש בפנים פיזית ורגשית, מפחית סימפטומים גופניים, מעלה את רמת האנרגיה, ומשפר באופן משמעותי את איכות החיים.

אני מזמינה אותך לפגישת היכרות ללא התחייבות

ביחד נוכל להקשיב ולדייק את מה שנכון עבורך, לשוחח, להרגיש, לברר מה את צריכה, ולצאת לתהליך מצמיח שיקל על הכאב הפיזי והנפשי, ישפר את איכות חייך, ויסייע לך לחזור להרגיש יותר בנח בתוך גופך.

IMG_0684 3_edited.jpg

אשמח לפגוש אותך ב:

נס ציונה או בקיבוץ גל-און (ליד קרית גת)
נורית סיון | 054-4764929

מוזמנת להשאיר פרטים ואחזור אלייך

הקליניקה
יובלים, נס-ציונה

או קיבוץ גלאון

054-4764929

תודה לך, אהיה בקשר בקרוב

התקשרי

+972-54-4764929

Email 

Follow

  • Whatsapp
  • Youtube
  • Instagram
bottom of page