המפגש שלי עם היוגה

בגלגול הקודם שלי למדתי עיצוב ואומנות. עסקתי בזה כעשור כשבמקביל ליוותה ואיזנה אותי היוגה, אותה תרגלתי במסגרות שונות ובגישות שונות. לפני כשש שנים החלטתי לעשות שינוי מרחיק לכת באורח חיי. בתקופה זו עוד עבדתי כמעצבת בהיי-טק שעות עבודה רבות תחת לחץ. חליתי במחלה אוטואימונית. המודעות והקשב לגופי הביאו אותי לי להתבונן על הבחירות שלי מחדש. בעקבות כך הפכתי את היוגה מתחביב לדרך חיים ומהר מאוד המחלה נעלמה.

סגנון התרגול שאני מנחה מתבסס על הידע שרכשתי לאורך השנים בסגנונות היוגה הנשית, הויניאסה האיינגר והיוגה תרפיה. פגשתי ועודני פוגשת בדרכי מורים מדהימים כמו מירה ארצי פדן, ציפי נגב, רחל וילוג'ני, גיל זולברג ומיכל ירקוני. מכולם למדתי המון ושפת התרגול שהתגבשה בתוכי מהווה שילוב יוגי בין הגישות השונות והתובנות האישיות שהתגלו לי תוך כדי תנועה. בהנחיתי לתלמידות אני מקפידה על הקשבה רב ממדית לגוף נפש ולשנוי המתמיד המלווה אותנו הנשים סביב המחזור החודשי, מעגל הפריון וגם גיל המעבר.

אני מוצאת את היוגה כלי טיפולי משמעותי לחיבור הגוף-נפש ולכן אני ממשיכה ללמוד ולהכיר כלים נוספים מעולם התרפיה. בימים אלו אני לומדת שיאצו כדי לשלב במפגשים הפרטיים גם מגע לצד התנועה והנשימה.

כיום אני מלמדת בעיקר יוגה נשית בקבוצות ומקיימת מפגשי יוגה תרפיה באחת על אחת. התנסיתי במפגשים עם נשים עם פיברומיאלגיה ותסמונות כאב נוספות שהיוגה היוותה עבורן עוגן וכלי עוצמתי לשיפור באורח חייהן. במפגשים אישיים מתפתח דיאלוג תוך כדי תנועה שמאפשר לאישה להתחבר לעצמה, למקורות הכח שבתוכה, להכיר בגבולותיה ולהכיל את מכאוביה. כמו כן מתאפשר לבנות תרגול המותאם במיוחד לגופה בתקופה זו בחייה, היכול ללוות אותה באופן יומיומי ולייצב אותה בדרכה.

לשיעורים הקבוצתיים יש את האיכויות שלהם. הדיאלוג של האישה הוא יותר פנימי אמנם, אך היא סופגת את האנרגיה המרפאת מעצם המפגש הנשי המווסת את רמות ההורמונים וממלא את החדר באנדרופינים של שמחה והכרת תודה. 

אשמח לפגוש אותך בדרך שתתאים לך,

נורית סיון, יוגה נשית כתרפיה 

054-4764929