חלום הופך למציאות 

לפני כחודש וחצי ישבתי לי במדיטציה כמו שאני נוהגת לעשות מדי פעם.

במדיטציה עמוקה אמורים להגיע למקום שהראש נקי ממחשבות ויש חיבור עמוק פנימה דרך התבוננות בנשימה ובגוף. לעיתים בזמן הזה המיוחד שאינו ערות ואינו שינה נוצרת בהירות ועולות תובנות שביום-יום נעלמות בתוך הבלגן המחשבתי והרגשי בו אנו שרויים.

ואכן לאחר כמה דקות של ישיבה שקטה ונשימה עמוקה החלה להתבהר לי תמונת הסטודיו ליוגה בו אני רוצה ללמד. בדרך כלל התמונה הזו מלווה בתסכול כי החלום רחוק מהמציאות והמציאות נראית רחוקה מאוד ממימוש.

הפעם התמונה שעלתה נראתה יותר ויותר אמיתית ותוך כדי מדיטציה התחלתי לעשות סיעור מוחות עם עצמי איך להגשים את התמונה הזו ולהפכה למציאות. מרגע לרגע השתכנעתי שזה אפשרי. והתחלתי להתמלא בשמחה ותקווה ולהרגיש את זה בכל הגוף... בלב, בבטן (תחושת פרפרים של התרגשות).

"התעוררתי" מהמדיטציה כעבור כחצי שעה עם התכוונות מלאה לקדם את הרעיון החדש שעלה, ולהפוך את המקום בו אני מעבירה יוגה היום (צהרון בתוך מבנה ישן) למקום נעים ומתאים לשיעורי יוגה. שיהיה מקום אסתטי ומזמין שיכול להוות גם מרחב לריפוי בדרך היוגה.

כעת תכננתי את צעדיי כיצד לפנות לבעלת הבית שמחזיקה צהרון במקום ולשתף אותה בחזון, בתקווה שתרצה בו לא פחות ממני. התכוננתי היטב לפגישה. אספתי תמונות ואפילו ביררתי מחירים לכל מני דברים והשתדלתי להגיע הכי מוכנה שאפשר. מראש בחנתי איך המקום יוכל להיות גם צהרון וגם סטודיו ליוגה.

בעלת הצהרון הייתה מקסימה. הרגשתי בפגישה  שהיא בעצמה כבר חלמה על שיפוץ שכזה מזמן ורק נזקקה לשותפים כדי לממש אותו, ושבאתי לה בדיוק בזמן. (באמת הסתבר שההרשמה לשנה הבאה מתחילה ממש עכשיו וזה זמן טוב לשינויים ועדכונים.)

ביחד חשבנו איך להפוך את המקום לכזה שידע להכיל צהרון בשעות הצהריים ויוגה בשעות הערב או הבוקר כשהוא פנוי. התמקדמנו בשלב זה בשיעורי היוגה אבל לקחנו בחשבון שגם חוגים אחרים יוכלו להיות שם כשהמקום יהיה נעים ומתאים. תכננו כמה שיותר אלמנטים מודולרים שאפשר לקפל ולהסיע ממקום למקום. חידוש הקירות (שהיו מחופים טאפט ישן עד אז), ווילונות חדשים, עדכון הארונות במטבחון, פרקט!!.

ברוב התלהבות תוך 3 ימים החל השיפוץ וכעבור כחודש פחות או יותר הסתיים. כצהרון המקום נראה מקסים וחמים, וגם כסטודיו ליוגה יש הרבה יותר חשק לבוא ולתרגל גם לי כמורה וכמובן גם לתלמידים.

התמונה שהייתה במדיטציה הפכה למציאות!